Seagate » رایا ارتباط نیروانا | نمایندگی رسمی لگراند | نمایندگی رسمی QNAP
info@raya-ertebat.ir +98 (21) 88 98 18 16

Seagate

 شرکت Seagate شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات است، که بعنوان بزرگترین تولیدکننده هارد دیسک در جهان شناخته می‌شود.

این شرکت، در سال ۱۹۷۹ توسط آلن شوگرت با نام شوگرت تکنولوژی، در جزایر کیمن تاسیس شد. در حال حاضر دفتر مرکزی شرکت سیگیت در شهر دوبلین، ایرلند قرار دارد. دفتر عملیاتی و بخش اجرایی آن، در کوپرتینو کالیفرنیا مستقر می‌باشد. شرکت سیگیت در توسعه درایوهای هارد دیسک مهم‌ترین نقش را داشته، که فعالیت خود را در این زمینه، در سال ۱۹۸۰ با عرضه درایوهای اس‌تی-۵۰۶ با حجم ۵ مگابایت، آغاز نمود. این شرکت، در طول دهه ۱۹۸۰ اصلی‌ترین تولیدکننده قطعات در بازار ریز رایانه ها، محسوب می‌شد.

شرکت سیگیت در سال ۱۹۸۹، کنترل دیتا کورپوریشن را، خریداری نمود. در سال ۲۰۰۶ نیز، تمام سهام شرکت مکستور را به قیمت ۱.۹ میلیارد دلار خریداری کرد.

 

در ادامه توضیحات راهکارهای حرفه ای ذخیره سازی به برخی از مدلهای این برند به عنوان یکی از پرچمداران این سیستمها در دنیا می پردازیم:

 

هاردهای بی سیمWireless Plus

 

 


در مدل Wireless Plus بدون نياز به هيچ منبع الكتريكی براحتی می تواند 12 ساعت بصورت بی سيم بصورت بیسيم از اين هارد استفاده كرد و تا 25 ساعت بصورت standby در مدار قرار گيرد. با استفاده از آن هارد می توان بصورت بی سيم با هر گونه لپ تاپ ، آي پاد يا موبايل ارتباط برقرار كرد.

علاوه بر ارتباط بی سيم اين هاردها می توان انها را از طريق درگاه USB 3.0 نيز به كامپيوتر متصل نموده و همانند يك هارد معمولی با آن كار كرد.
اين هارد هم از طريق رابط USB و هم آدپتور قابل شارژ بوده و داراي شارژر ماشين نيز می باشد.
اين هارد می تواند بر روي سه سيستم بصورت همزمان پخش فيلم نمايد و به كليه تلوزيونهاي هوشمند ، لپ تاپها ، تبلتها و موبايلها متصل شود.
قابليتهاي فوق باعث گرديده تا اين هارد براي تبلتها كه داراي حافظه كوچكی هستند و نمی خواهند كه همواره يك هارد با كابل به آنها متصل باشد بسيار مناسب گرديده ، استفاده از آن بسيار ساده بوده و كافی است كه آن را روشن نموده و به آن متصل شد.
امكان تعريف كد كاربري و انتقال اطلاعات بصورن رمز نگاري شده از ديگر امکانات آن می باشد.

 

 

 


معرفی محصولات ذخیره سازی حرفه ای سی گیت

 

 

 NAS

 

در گروه اول فضاهاي 12TB , 8TB , 6TB , 4TB , 2TB و 16TB را می توان در سه مدل :  Business Storage 1Bay, Business Storage 2Bay , Business Storage 4Bay
در اختيار داشت كه بصورت يك هارد بسيار وسيع عمل می نمايد ، اما علاوه بر فراهم كردن فضاي زياد ، امكانات ديگري را فراهم می كند كه آنرا از يك هارد معمولی متمايز می سازد از اين جمله می توان به موراد زير اشاره نمود: 
 
   1- امكان پياده سازي انواع مدلهاي Raid شامل 0 , 1 ,3 , 5 ,10 , JBOD كه با استفاده از آن می توان افزونگی و حفظ اطلاعات را به حداكثر و از بين رفتن اطلاعات را به حداقل ممكن رساند با استفاده از همبنديهاي درست بر روي اين وسيله می توان به شكلی عمل نمود كه همواره كپی از اطلاعات بر روي هاردهاي ديگر وجود داشته باشد تا در صورت بروز شرايط بحرانی و ازبين رفتن قسمتی يا تمامی اطلاعات يك هارد ، اطلاعات را مجدد باز گرداند. (Recovery)
   2- نرم افزار پشتيبان گير (Backup Software)
يكی از محاسن اين محصولات در داشتن نرم افزار پشتيبان گير است كه بسته به نوع انتخاب شده بر روي 12 تا 22 كامپيوتر قابل نصب می باشد و بر طبق تعريف سرپرست سيستم عمل پشتيبان گيري از اطلاعات سيستم كاربران بدون تداخل با كار آنها كپی می شود ، به اين شكل نياز به نرم افزارهاي پشتيبان گير ديگري همانند Symantec Backup و هزينه كردن براي خريد آنها منتفی بوده و مجموعه نياز به پرداخت هزينه سربار براي تهيه نرم افزار تحميل نمی گردد .( تعداد لایسنسها ، محدود كننده تعداد سيستمهاي استفاده كننده نمی باشد.)
   3- براحتی می توان اين NAS ها را به سرور اكتيو دايركتوري موجود در مجموعه متصل نمود و كار بازرسی كاربران را از طريق سرور اكتيو دايركتوري انجام داد. علاوه بر آن با تعريف سطوح دسترسی براي هر كاربر می توان محدوده دسترسی آنها را تعريف نمود.
قابليت تعريف كد كاربري بدون استفاده از اكتيو دايركتوري بر روي خود سيستم نيز از ديگر امكانات آن محسوب می شود. از ديگر قابليتهاي آن می توان به امكان تعريف حجم (Quota) براي هر كاربر اشاره كرد ، در اين قابليت می توان براي هر كاربر ، حجمی تعريف نمود كه نتواند بيشتر از اين ميزان فضا ، استفاده نمايد.
   4- پروتكلهاي پشتيبانی شونده در اين NAS ها عبارتند از :
CIF , NFS , HTTP , HTTPS , FTP , BONJOUR كه با توجه به اين مطلب ، براحتی می توان تمامی سيستم عاملهاي رايج مانند لينوكس ، ويندوز و OS2(Apple)I را به NAS متصل نمود.
علاوه بر آن هر سيستم عاملی كه از اين پروتكل پشتيبانی می كند نيز می تواند به آن متصل شود.اين سيستم عاملها می توانند 32 و 64 بيتی باشند.
   5- پشتيبانی از Cloud
   6- پشتيبانی از برنامه هاي رايگان iPhone , iPad , Android
   7- پشتيبانی از USM كه سرعت انتقال داده ها در آن سه برابر USB 3.0 است.
   8- قابليت دسترسی به NAS از راه دور(Remote Access).
   9- توانايی پشتيبانی از SSL و TLS را دارد(نكات امنيتی).
   10- امكان ارتباط بين NAS ها و تبادل اطلاعات و پشتيبان گيري از خارج از طريق شبكه.
   11- داراي سخت افزاري براي حفاظت از اطلاعات هنگام انتقال اطلاعات بدون كاهش سرعت پردازنده.
   12- از دیگر امكانات انها می توان به موراد زیر اشاره نمود:
- پشتيبانی از iSCSI - كه بدون نياز به هزينه و خريد تجهيزات لازم ، براحتی می توان از طريق iSCSI over Ethernet ، وسايل و ابزارهاي مجهز به آنرا به NAS ها متصل نمود.
- Email Notification : در صورت بروز هر گونه اتفاقی ، سيستم بصورت خودكار به سرپرست سيستم ايميل ارسال می نمايد.
- براحتی با انواع ماشينهاي مجازي مانند Vmware كار می نمايد و انطباق كامل را دارا است.
- براحتی می توان نقش يك فايل سرور را ايفا نمايد و كاربران شبكه داخلی و خارجی می توانند از روي آن دانلود نمايند. (بدون نياز به نصب هيچگونه نرم افزار اضافه اي)

- اتصال به شبكه با سرعت 2 گيگا بايت و قابليت لينك افزونه (در صورتی كه يكی از كابلها و يا پورتهاي شبكه و يا سويچ قطع شود ، سيستم همچنان به كار خود ادامه می دهد .)

 

 

 

 هارد دیسكهای تحت شبكه (Network Storage)

 

 

اين هارد ديسكها در ظرفيتهاي 1 و 2 و 3 ترابايت عرضه ميگردد كه از طريق پورت شبكه می توان به آن متصل شد.
به اين شكل براي دسترسی كاربران به اين هاردها ديگر نيازي نيست كه هاردها بصورت فيزيكی جابجا شوند بلكه براحتی با اتصال آن به شبكه كليه كاربران می توانند بر اساس سطوح دسترسی تعريف شده به آن دسترسی پيدا كنند. تمام لايه هاي امنيتی بر روي اين هاردها در نظر گرفته شده و در صورتی كه به خوبی پيكر بندي شوند به لحاظ امنيتی جاي هيچگونه نگرانی نمی باشد.
كليه هاردها و NAS ها داراي رابط گرافيكی تحت شبكه می باشند كه براحتی از طريق آن می توان عمل پيكربندي و مديريت آنها را به شكل ساده اي انجام داد.
 
 
اشتراك هاردها :
با استفاده از اين وسيله می توان تا 2 عدد هارد را همزمان به شبكه متصل نمود و از طريق شبكه به آنها متصل شد.

  


کلیه حقوق محفوظ است.
انصراف