واحد مهندسی فروش » رایا ارتباط نیروانا | نمایندگی رسمی لگراند | نمایندگی رسمی QNAP
info@raya-ertebat.ir +98 (21) 88 98 18 16

واحد مهندسی فروش

کیفیت یکی از عوامل حائز اهمیت در نظر مدیران ارشد این شرکت به شمار می رود به همین دلیل ما در واحد مهندسی فروش محصولات را بر اساس معیارهای خاص انتخاب و عرضه میکنیم، در نتیجه موفق به دریافت رضایتمندی از مشتریان و گواهینامه رسمی و تائید شده از بهترین و معتبرترین کمپانی های تولیدی شده ایم . معیار های این شرکت بر گرفته شده از تجارب خود و شرکای تجاری این شرکت در زمینه مطالعه نیاز های طبقه بندی شده چندین سال مشتریان، تکنولوژی های جدید، زیر ساخت های موجود کشور و موارد دیگر می باشد .

ما افتخار می کنیم که در مدت زمان کوتاهی توانسته ایم با روش مهندسی فروش نیاز های مشتریان را با اطمینان خاطر و کالای متناسب برطرف نماییم . در راسا ارتباط فروش تمامی کالا ها به صورت مهندسی می باشد و این امر یکی از عومل موفقیت ما می باشد . به عبارتی مهندس فروش به خریدار بالقوه یک محصول کمک می‌کند که به خوبی مشخصات فنی محصول را درک کرده و بتواند با مقایسه و ارزیابی سایر محصولات بهترین تصمیم را اتخاذ نماید، به علاوه بتواند به رفع مشکلات پیاده‌سازی و استفاده از محصول کمک نموده و اطمینان یابد که محصول به خوبی مورد استفاده قرار گرفته است و راهکار ارائه شده بی نقص و مطلوب خریدار بوده است.

مشخص است که انجام چنین وظیفه‌ای در یک سازمان توسط مهندس فروش می‌تواند باعث یک نوع تضاد منافع شود چرا که انجام درست کار ممکن است به توصیه محصول رقباء منجر شود. مدیریت این شرایط برای یک مهندس فروش با لحاظ اصل منافع خریدار می‌تواند مخاطره آمیز باشد، ولی در رایا ارتباط در هر شرایط، اولویت ارائه ارزش واقعی به خریدار و رفتار صادقانه به ایشان می باشد .

به صورت خیلی ساده مهندسی فروش یعنی :

  * شناخت ۱۰۰ درصد نیاز مشتری
  * توانایی تحلیل و بررسی نیاز از نظر فنی و مالی
  * توانایی انتقال اطلاعات و تکنولوژی به مشتری
  * مشخص نمودن کامل نیاز و هدف از خرید کالا
  * توانایی مدیریت و راهبری بحث به نقطه نهایی
  * انتخاب کالای نهایی که با بررسی و اطمینان خاطر انتخاب می گردد

کلیه حقوق محفوظ است.
انصراف